Podomietkový WC modul – ako si vybrať?

Otázka, na ktorú sa vám pokúsim odpovedať v tomto článku je: „Ako si vybrať podomietkový WC modul?“ Predstavím vám z akých značiek máte na výber a podľa čoho sa rozhodovať pri výbere.

Na začiatok jedno moje odporúčanie. Nie každý výrobok, ktorý na trhu je, musí byť v dostačujúcej kvalite a s dostatočným servisom. Preto neodporúčam nákup neznačkových „no name“ modulov. O tejto problematike sa dozviete viac v mojom e-booku.

Moduly týchto značiek patria v SR medzi najpredávanejšie:
– GEBERIT
– KOLO
– ALCAPLAST
– GROHE
– JIKA
– RAVAK
– VIEGA
– ROCA

Ak som náhodou na nejakého výrobcu zabudol, vopred sa ospravedlňujem.

1. GEBERIT
Nebudem preháňať, keď túto značku prirovnám k „Mercedesu“ medzi modulmi. Vyznačujú sa kvalitou, výbornou dostupnosťou a kvalitným a dostupným servisom.
Značka, ktorú pozná istotne každý inštalatér a medzi inštalatérmi patrí istotne medzi najobľúbenejšiu značku.

2. KOLO
Značka, ktorá sa stáva na Slovensku čoraz známejšou a predávanejšou. Bezpochyby je to aj tým, že ich moduly majú dobrú cenu a jednoduchú montáž. Sympatické je, že táto značka nekopíruje moduly ostatných značiek, ale má vlastný systém s jednoduchou montážou a funkciami navyše.
Jedná sa o poľského výrobcu, no napriek tomu mám s týmito modulmi veľmi dobré skúsenosti – s treťou generáciou ich modulu Technic GT.

3. ALCAPLAST
Český výrobca sa stáva čoraz obľúbenejším. Možno je to aj tým, že sa jedná o českého výrobcu a ich sortiment modulov je úctihodne široký.
Ďalšou výhodou je široká ponuka tlačidiel v rôznych prevedeniach a dekoroch – napríklad aj drevených alebo podsvietených.

4. GROHE
Kvalitný výrobca z Nemecka, ktorého väčšina ľudí pozná skôr ako výrobcu vodovodných batérií. Ich moduly sú asi najtichšie zo všetkých spomínaných. Je to aj vďaka pneumatickému splachovaniu.
Ďalšou zaujímavosťou sú tlačidlá, so špecifickým tvarom a dizajnom.

Ak by vás zaujímali detaily k jednotlivým modulom, nájdete ich v mojom e-booku.

Čo sa týka výberu vhodného WC modulu, je potrebné si ujasniť tieto body:

– finančný rozpočet – koľko si môžete dovoliť zaplatiť za WC modul? Rozdiel v cene medzi jednotlivými značkami môže byť až do 100 eur
– miesto inštalácie – ak bude modul inštalovaný v rodinnom dome, stačí vám modul pre obmurovanie (kombifix,renovmodul,atď.) Tento modul je výrazne lacnejší od modulov určených napríklad do bytového jadra – modul má bočné konzoly (duofix, jádromodul, atď.)
– referencie – spýtajte sa svojich známych, aký modul majú oni a ako sú spokojní.

Podrobnejší popis jednotlivých modulov a vhodnosť ich použitia nájdete v mojom e-booku.

Aj tu platí:  „ZLATÁ STREDNÁ CESTA“

Čo to znamená „zlatá stredná cesta“? U WC modulov by sme zlatú strednú cestu mohli vyjadriť najlepším pomerom CENA/VÝKON. Výkon v tomto prípade určuje kvalita, dostupné funkcie a profesionálny servis.

Komplexné porovnanie modulov nájdete v mojom e-booku, ktorý je možné si stiahnuť zdarma.

Moje osobné hodnotenie značiek podomietkových WC modulov:

Nasledujúce riadky berte len ako vyjadrenie môjho osobného názoru. Každý si urobte vlastný obraz a rozhodujte sa podľa vlastného presvedčenia.

Napíšem pár viet ku každej značke a zhrniem môj názor, kedy by som sa pre túto značku rozhodol a kedy nie.

GEBERIT
po tejto značke siahnu tí, ktorí majú radi tradíciu a preferujú kvalitnú a známu značku. Nie sú obmedzení finančným rozpočtom a nepozerajú na cenu, skrátka chcú to najlepšie, čo na trhu je.
Nesiahnu po nej tí, ktorí majú obmedzený rozpočet a ktorým nezáleží na značke, ale na „množstve muziky“, ktorú dostanú za svoje peniaze.

KOLO
túto značku si podľa mňa vyberú zástancovia  metódy – ZLATÁ STREDNÁ CESTA. Za relatívne málo peňazí dostanú veľa „muziky“ a dostanú tovar, ktorý kvalitatívne nezaostáva za konkurenciou.
Nesiahnu po nej tí, ktorí potrebujú modul do bytového jadra, kde jediná možnosť na ukotvenie modulu sú bočné steny. KOLO totiž nemá alternatívu s bočnými konzolami, čo by som im asi dal ako najväčšiu výtku. Je síce možnosť riešiť ukotvenie dodatočne vyrobenými konzolami, no už vo vlastnej réžii a za vlastného pričinenia.

ALCAPLAST
tejto značke nemám čo vytknúť, no ani ma ničím extra nenadchla. Majú všetko, čo človek potrebuje, no asi mi tu chýba ich vlastná cesta a vlastný systém. Niečo v čom by boli jedineční. Kúpou modulu tejto značky istotne nič nepokazíte, no za nižšie náklady si môžete dovoliť modul s vyššou výbavou od inej značky.

GROHE
viem si predstaviť, že po tomto WC module siahnu ľudia, ktorí chcú byť niečím výnimoční a majú radi kvalitné veci. Tlačítka ako aj celý systém modulov Grohe je odlišný ako u konkurencie. Kúpeľňa, v ktorej bude modul tejto značky, bude istotne výnimočná a iná.
Podobne ako pri Geberite si myslím, že po tejto značke nesiahnu ľudia, ktorí majú obmedzený finančný rozpočet a ktorí preferujú skôr úžitkovosť nad výnimočnosťou.

Snáď vám tieto riadky pomohli pri výbere podomietkového WC modulu. Ak by ste chceli viac informácií a porovnaní, prečítajte si môj e-book, ktorý má 29 strán a je celý venovaný tejto problematike. E-book sa volá:
KÚPEĽŇOVÝ SPRIEVODCA – PODOMIETKOVÉ WC MODULY – KTORÝ SI VYBRAŤ? Stiahnuť si ho môžete na tejto stránke: http://www.wcbidet.sk/?page_id=154

 

Stanislav Pekar
Problematike vybavenia kúpeľne sa venujem už vyše 10 rokov. Som majiteľom niekoľkých eshopov s kúpeľňovým vybavením a som autorom portálu www.malakupelna.sk. Dovolím si tvrdiť, že som v tejto oblasti už odborník a preto sa snažím deliť o svoje skúsenosti s ostatnými. Súčasne sa venujem osvete používania bidetu a intímnej hygieny ako takej.
Komentáre